Aktualności

Ustawowe wakacje kredytowe

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 7 Lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom (dalej: „Ustawa”) Kredytobiorca kredytu hipotecznego udzielonego na nabycie nieruchomości przeznaczonej na indywidualne cele mieszkaniowe ma możliwość zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego w PLN, tzw. „wakacje kredytowe”.

W dniu 28 czerwca 2022 r. odbędzie się Zebranie Przedstawicieli SBP Piaski

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach zawiadamia Członków Banku, że w dniu 28 czerwca 2022 r. (wtorek) o godz. 10:00 w Miejskim Centrum Kultury w Piaskach odbędzie się Zebranie Przedstawicieli Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach.

Loteria na okrągło

Każdy nowy produkt to szansa na wygraną!

Zmiana przepisów prawnych dla Książeczek Mieszkaniowych

Rejestracja Książeczek Mieszkaniowych w Banku! Od 19 stycznia 2021 r. trzeba rejestrować książeczkę mieszkaniową w banku, który ją obsługuje. Do dokonania rejestracji koniecznie jest posiadanie ze sobą książeczki mieszkaniowej. Od faktu jej zarejestrowania będzie zależeć, jak szybko będzie możną ją zlikwidować.

Razem dla Ukrainy!

Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach dołącza do akcji pomocowej dla Ukrainy uruchomionej przez Bank Gospodarstwa Krajowego!

 

Wojna, która toczy się u naszych ukraińskich sąsiadów, wywołuje w nas chęć niesienia pomocy. Prawie każdy z nas zna kogoś z Ukrainy. Dlatego w tym szczególnym czasie nie chcemy pozostawać obojętni.

JAK DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO SWOICH PIENIĘDZY?

Korzystając z bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej zawsze przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy dostępne w bankowości elektronicznej

Od 7 lutego br. Klienci Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach mogą składać w bankowości elektronicznej wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

Nowy Rachunek oszczędnościowy SKARBONKA!

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 25 stycznia 2022 roku do oferty Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach dołączył nowy Rachunek oszczędnościowy SKARBONKA!

Rusza proces rozliczenia i umorzenia subwencji dla mikrofirm w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) rozpoczyna proces rozliczenia i zwolnienia z obowiązku zwrotu subwencji dla mikrofirm w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0. Firmy, które spełnią określone wymagania mogą liczyć na 100% umorzenia.

Nasz Bank wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach dołączył się do zbiórki pieniędzy organizowanej przez Grupę BPS, w ramach akcji charytatywnej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Nowy Promocyjny Kredyt Zimowy!

Z dniem 6 grudnia 2021 r. Bank uruchomił nowy atrakcyjny kredyt gotówkowy - Promocyjny Kredyt Zimowy!

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy do skorzystania z nowego kredytu gotówkowego i spełnienia marzeń! Niech zima będzie wyjątkowa!

Uwaga – Fałszywe połączenia telefoniczne przestępców podszywających się pod banki!

Komunikat – ostrzeżenie – Komendy Głównej Policji, FinCERT.pl – BCC ZBP i Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji z dnia 15 listopada 2021r.

Informacja dotycząca rozliczenia subwencji Tarczy 2.0

Rozpoczyna się proces rozliczenia i zwolnienia z obowiązku zwrotu subwencji dla Przedsiębiorstw z sektora Mikro i MŚP w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0. Firmy, które spełnią określone wymagania mogą liczyć na 100% umorzenia.

Kartowe emocje z Grupą BPS

W związku ze zbliżającymi się Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Beijing 2022, Visa przygotowała wyjątkowy konkurs dla klientów indywidualnych Grupy BPS korzystających z kart Visa. Ambasadorem konkursu jest Kamil Stoch, który należy do Team Visa i jest jednym z faworytów do medali na zbliżających się igrzyskach.

Informacja dotycząca bezpieczeństwa

Szanowni Państwo,

Departament Bezpieczeństwa Banku BPS SA informuje o niebezpiecznej akcji SMS oszustów polegającej na przekazywaniu fałszywych informacji o skierowaniu na kwarantannę.

W dniach 23 - 25.07.2021 r. nastąpi przerwa w działaniu systemu Internet Banking oraz bankomatów

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że po połączeniu z Bankiem Spółdzielczym w Sawinie od dnia 23 lipca 2021 r. od godziny 18:00 do końca dnia 25.07.2021r. w związku z pracami serwisowymi łączenia baz danych Banków nastąpi przerwa w działaniu systemu Internet Banking oraz bankomatów.

 

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

W dniu 9 czerwca 2021 r. odbędzie się Zebranie Przedstawicieli SBP Piaski

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach zawiadamia Członków Banku, że w dniu 9 czerwca 2021 r. (środa) o godz. 10:00 w Miejskim Centrum Kultury w Piaskach odbędzie się ZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach.

Nowy promocyjny Kredyt Wakacyjny w naszym Banku!

Z dniem 24 maja 2021 r. Bank uruchomił nowy atrakcyjny kredyt gotówkowy - Kredyt Wakacyjny!

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy do skorzystania z nowego kredytu gotówkowego i spełnienia zamierzonych planów wakacyjnych!

Proces umorzeń subwencji udzielonych w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0

Szanowni Państwo,

informujemy, że po 29 kwietnia 2021 r. rozpoczyna się proces umarzania subwencji udzielonych w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0. dla mikro, małych i średnich firm. Proces umorzeń zostanie zainicjowany indywidualnie dla każdej subwencji, w rocznicę wpłynięcia środków na rachunek firmy.

Rozliczenie i umorzenie subwencji w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0

Przedsiębiorco! Jeśli w zeszłym roku otrzymałeś subwencję finansową z Tarczy Finansowej PFR 1.0, to już niedługo będziesz zobowiązany do jej rozliczenia. Kiedy dokładnie? - zależy od miesiąca, w którym otrzymałeś pomoc finansową z PFR.

Gwarancje BGK - atrakcyjna forma zabezpieczenia kredytów

Szanowni Państwo,

w związku z rosnącym zainteresowaniem gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego, skutkującym rosnącą liczbą zawieranych umów o zabezpieczenia kredytów bankowych w formie gwarancji zachęcamy do zapoznania z krótkim materiałem informacyjnym o tej formie zabezpieczenia.

Informacja o książeczkach mieszkaniowych

Oszczędnościowe Książeczki Mieszkaniowe z prawem do premii gwarancyjnej

Zagadnienie książeczek mieszkaniowych wystawionych do dnia 23 października 1990 r. reguluje ustawa z dnia 30 listopada 1995 r. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami warunkiem przyznania właścicielowi książeczki prawa do wypłaty premii gwarancyjnej jest realizacja jednego z 12 różnych celów mieszkaniowych.

Od 15 stycznia rusza Tarcza Finansowa PFR 2.0

Jeżeli prowadzisz mikro, małą lub średnią firmę to możesz złożyć wniosek o bezzwrotną subwencję w ramach Programu Tarcza Finansowa PFR 2.0 w systemie bankowości elektronicznej naszego Banku. To kolejny, po Tarczy Finansowej 1.0., Program wdrażany przez Polski Fundusz Rozwoju, którego zadaniem jest wsparcie firm będących w trudnej sytuacji finansowej w związku z epidemią koronawirusa. W przypadku dużych firm wnioski o finansowanie można złożyć bezpośrednio w PFR na stronie www.pfr.pl/tarcza .

Zmiany w usłudze 3D Secure i realizacji transakcji kartami w Internecie

Szanowni Państwo,

uprzejmie przypominamy, że Klienci posiadający karty Grupy BPS i Banków Zrzeszonych, w tym Klienci Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach korzystający z Portalu Kartosfera (www.kartosfera.pl), aby móc korzystać z usługi transakcji płatności w Internecie do dnia 1 stycznia 2021r. powinni w portalu Kartosfera (Zakładka 3D Secure) dodać obowiązkowe drugie, obok dziś funkcjonującego, zabezpieczenie w postaci kodu PIN dla transakcji internetowych – jeden dla Użytkownika, niezależnie od posiadanej liczby kart.

Wydłużenie terminu potwierdzenia Beneficjenta w ramach Tarczy Finansowej PFR

Uprzejmie informujemy, że Polski Fundusz Rozwoju wydłużył termin przedstawienia przez Przedsiębiorców, którzy zawarli Umowę Subwencji Finansowej w ramach Tarczy Finansowej PFR dokumentów potwierdzających, że osoba, która zawarła Umowę była uprawniona do reprezentowania Przedsiębiorcy z 31 grudnia 2020 r. na dzień 31 stycznia 2020 r.

Informacje dla klientów w sprawie brexitu

Od 1 lutego 2020 r. Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (Wielka Brytania) nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej (UE), jednocześnie od 1 lutego 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. ustanowiony został tzw. okres przejściowy, który w praktyce oznacza, że Wielka Brytania jest związana całym prawem UE i jest traktowana jakby nadal była członkiem UE, z tą jednak różnicą, że przedstawiciele Wielkiej Brytanii nie uczestniczą w pracach instytucji UE.

Informacja dla Podmiotów, które skorzystały z Tarczy antykryzysowej PFR

Szanowni Państwo,

uprzejmie przypominamy, że Przedsiębiorcy, którzy zawarli Umowę Subwencji Finansowej w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju zobowiązani są do przedstawienia w terminie do 31 grudnia 2020 r., w celu weryfikacji przez Bank, dokumentów potwierdzających, że osoba, która zawarła Umowę była uprawniona do reprezentowania Przedsiębiorcy.

Biała Lista podatników VAT w bankowości elektronicznej

Uprzejmie informujemy, że Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, udostępnił w systemie bankowości internetowej oraz w aplikacji mobilnej możliwość sprawdzenia rachunku kontrahenta na tzw. Białej Liście podatników VAT.

Płatności mobilne z aplikacją BS Pay

BS Pay (dawniej Planet Mobile) to darmowa usługa płatności zbliżeniowych, umożliwiająca realizowanie transakcji bezgotówkowych w punktach usługowo – handlowych za pomocą telefonu komórkowego. Aplikacja BS Pay została wzbogacona o szereg funkcjonalności, znacząco ułatwiających życie posiadaczowi kart i usług bankowych oraz zwiększających bezpieczeństwo posługiwania się tym narzędziem.

Zmiana sposobu autoryzacji transakcji dokonywanych przy użyciu usługi Google Pay

Informujemy, że Zespół Google Pay ogłosił w Polsce zmianę sposób autoryzacji transakcji powyżej limitu 100 złotych – z dotychczasowego obowiązkowego podania kodu PIN na weryfikację tożsamości posiadacza karty na telefonie.

Nowy kredyt gotówkowy -

Z dniem 7 września 2020r. Bank uruchomił nowy atrakcyjny kredyt gotówkowy - Kredyt Jesienny.

Informacja o zakończeniu Programu PFR

Szanowni Państwo,

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) przedstawił wstępny harmonogram zakończenia poszczególnych etapów związanych z przyznawaniem subwencji.

Zmiany w transakcjach internetowych dokonywanych kartami płatniczymi - PSD3 na horyznocie?

Pieniądz elektroniczny jest szczególną formą płatności, która niesie ze sobą wysokie ryzyko. Z tego względu podlega wyższym wymaganiom. Dla sektora bankowego bezpieczeństwo środków deponentów jest najważniejsze, dlatego nieodzowne są kolejne zmiany w obszarze instrumentów płatniczych w formie kart płatniczych oraz ich pochodnych. Czy wobec tego czeka nas PSD3?

Zmiana Tabeli oprocentowania produktów bankowych

Szanowni Państwo,

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach informuje, że w związku ze zmianą wysokości stopy redyskonta weksli ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej (trzecia obniżka stóp w tym roku), zgodnie z § 51 Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla osób fizycznych oraz § 22 Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla klientów instytucjonalnych ulega zmianie (obniżeniu) oprocentowanie produktów bankowych.

 

Tabela oprocentowania produktów bankowych Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach obowiązuje w części dotyczącej oprocentowania kredytów od dnia 29.05.2020r., w części dotyczącej oprocentowania depozytów od dnia 1.06.2020r.

Przywrócenie standardowych godzin pracy placówek sprzedażowych Banku

Szanowni Państwo,

informujemy, że od dnia 11.05.2020 r. (tj. poniedziałek) zostają przywrócone standardowe godziny otwarcia placówek sprzedażowych Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach.

Godziny pracy placówek sprzedażowych Banku możecie Państwo sprawdzić w zakładce KONTAKT (naciśnij link).

Tarcza Finansowa PFR

Polski Fundusz Rozwoju uruchomił Tarczę Finansową PFR dla Firm i Pracowników - nowy program pomocowy w ramach Tarczy Antykryzysowej skierowany jest do ponad 670 tys. polskich przedsiębiorstw.
 

Tarcza Finansowa PFR dla firm i pracowników jest programem wsparcia o wartości 100 mld zł skierowanym do mikrofirm (zatrudniających co najmniej 1 pracownika) oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jego celem jest ochrona rynku pracy i zapewnienie firmom płynności finansowej w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Program skierowany jest do około 670 tys. polskich przedsiębiorców. Ma pomóc im powrócić na ścieżkę wzrostu po zamrożeniu gospodarki w czasie walki z koronawirusem.

Zmiana Tabeli oprocentowania produktów bankowych SBP Piaski

Szanowni Państwo,

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach informuje, że w związku ze zmianą wysokości stopy redyskonta weksli ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej, zgodnie z § 51 Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla osób fizycznych oraz § 22 Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla klientów instytucjonalnych ulega zmianie (obniżeniu) oprocentowanie produktów bankowych.

 

Tabela oprocentowania produktów bankowych Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach obowiązuje w części dotyczącej oprocentowania kredytów od dnia 09.04.2020r., w części dotyczącej oprocentowania depozytów od dnia 10.04.2020r.

Zmiana Tabeli oprocentowania produktów bankowych SBP Piaski

Szanowni Państwo,

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach informuje, że w związku ze zmianą wysokości stopy redyskonta weksli ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej, zgodnie  z § 51 Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla osób fizycznych oraz § 22 Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla klientów instytucjonalnych ulega zmianie (obniżeniu) oprocentowanie produktów bankowych.

Tabela oprocentowania produktów bankowych Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach obowiązuje w części dotyczącej oprocentowania kredytów od dnia 18.03.2020r., natomiast w części dotyczącej oprocentowania depozytów od dnia 23.03.2020r.

Skrócone godziny pracy placówek sprzedażowych Banku

Szanowni Państwo,

w związku z pandemią koronawirusa i koniecznością zachowania szczególnych środków ostrożności informujemy, że od dnia 20.03.2020 r. aż do odwołania placówki sprzedażowe Banku będą czynne do godziny 14:00.

Bankomaty i systemy elektronicznej obsługi płatności działają bez zmian oraz bez planowanych przerw.

 

                                                                                                                                                                          Za utrudnienia przepraszamy.

 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach nawiązał współpracę z DINERS CLUB INTERNATIONAL w celu sprzedaży znanych i cenionych na całym świecie kart kredytowych Diners Club.

Zmiana Taryfy opłat i prowizji bankowych w SBP Piaski dla Klientów Indywidualnych i Klientów Instytucjonalnych

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 15 grudnia 2019r. zmianie ulega Taryfa opłat i prowizji bankowych w Spółdzielczym Banku Powiatowym w Piaskach dla Klientów Indywidualnych oraz dla Klientów Instytucjonalnych.

Nowy kredyt gotówkowy - "Kredyt Świąteczny"

Z dniem 04 grudnia 2019r. Bank uruchomił nowy atrakcyjny kredyt gotówkowy - Kredyt Świąteczny.

Świąteczne i Noworoczne zakupy mogą znacząco nadwyrężyć Państwa portfele, dlatego zapraszamy do skorzystania z nowego kredytu gotówkowego i spełnienia zamierzonych planów!

Zmiana Taryfy opłat i prowizji dla Klientów Instytucjonalnych

Szanowni Państwo,

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach informuje, że ze względu  na niezależny od Banku wzrost kosztów czynności bankowych została przyjęta Uchwałą  Nr 3/46/2019 Zarządu Banku z dnia 30 października 2019r. nowa „Taryfa opłat i prowizji bankowych w Spółdzielczym Banku Powiatowym w Piaskach dla klientów instytucjonalnych”, zwana dalej Taryfą.

Zmiana siedziby Oddziału Lublin Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach

Szanowni Klienci,

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach informuje, że z dniem 28 października 2019 r. siedziba Oddziału Lublin zostanie przeniesiona z ul. F. Chopina 4 w Lublinie na ul. Z. Krasińskiego 2 w Lublinie.

Niższy PIT 17% dla wszystkich

Od 1 października 2019 r., obowiązują przepisy, które obniżają podatek dochodowy PIT z 18 do 17 proc. dla wszystkich podatników oraz dodatkowo zmniejszają PIT dla osób pracujących przez ponad 2-krotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów.

 

Informacje dotyczące Wykazu podatników VAT

Od dnia 1 września 2019 r. dostępny jest jeden, bezpłatny i elektroniczny Wykaz podatników VAT – jest to połączony wykaz podmiotów zarejestrowanych, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT. Do dnia 31 grudnia 2019 r. korzystanie z Wykazu podatników VAT jest fakultatywne. Natomiast od dnia 1 stycznia 2020 r. podatnicy będą mieli obowiązek zapłaty za faktury o wartości powyżej 15 000 zł na rachunek zamieszczony w Wykazie podatników VAT, jeżeli wystawca faktury jest czynnym podatnikiem VAT.

Zmiany w obszarze usług płatniczych - PSD2 i RTS

Szanowni Państwo,

przypominamy, że w związku z wejściem w życie przepisów Dyrektywy Parlamentu Europejskiego nr 2015/2366 z dnia 25.11.2015r. w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego tzw. Dyrektywy PSD2, zmienia się sposób autoryzacji przelewów w bankowości internetowej.

Złóż wniosek o 300+ oraz 500+ przez Internet Banking w SBP Piaski

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów naszego Banku uruchomiona została nowa funkcjonalność Internet Bankingu „Platforma do obsługi wniosków w rządowym programie 500+ i 300+”.

 

Zmiana Taryfy opłat i prowizji bankowych dla Klientów Indywidualnych

Zarząd Spółdzielczego Banku Powiatowego w Piaskach informuje, że ze względu  na niezależny od Banku wzrost kosztów czynności bankowych została przyjęta Uchwałą  Nr 6/22/2019 Zarządu Banku z dnia 28 maja 2019r. nowa „Taryfa opłat i prowizji bankowych w Spółdzielczym Banku Powiatowym w Piaskach dla klientów indywidualnych”, zwana dalej Taryfą.

 

Opłaty i prowizje zostały zmienione na podstawie § 135 i § 136 Regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla osób fizycznych w Spółdzielczym Banku Powiatowym w Piaskach i będą obowiązywały od dnia 1 października 2019 roku.

Wydłużamy promocyjny kredyt "Wygodny Kredyt Gotówkowy - na nowy rok" do 30.09.2019r.

Z przyjemnością informujemy, że promocyjny kredyt gotówkowy "Wygodny Kredyt Gotówkowy - na nowy rok" został przedłużony do 30 września 2019 roku. Powyższa decyzja wynika z dużego zainteresowania i sprzedaży tego atrakcyjnego kredytu konsumenckiego.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

Centrum Pieniądza NBP

Zapraszamy do Centrum Pieniądza NBP na spotkanie z historią pieniądza i bankowości - od zarania dziejów po współczesność! A wszystko to w nowoczesnym multimedialnym Centrum Pieniądza NBP!

STIR czyli blokada rachunków bankowych

Regulacje dotyczące blokowania rachunków bankowych określa się zwykle jako STIR, co jest skrótem od Systemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeń. STIR jest odpowiedzialny za przesyłanie, gromadzenie i przetwarzanie danych o rachunkach bankowych, głównie przedsiębiorców. Banki i SKOK-i prowadzące takie rachunki są obowiązane każdego dnia raportować niemal o wszystkich transakcjach dokonywanych przez ich posiadaczy.

VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Piask

Serdecznie zapraszamy już 6 kwietnia br. (sobota) do odwiedzenia Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Polskich Olimpijczyków w Piaskach przy ul. Partyzantów 19 gdzie odbędzie się nie lada impreza dla wszystkich miłośników tańca towarzyskiego - VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Piask.

100 lat polskiego złotego!

Jednym z podstawowych znaków suwerenności oraz gospodarczej niezależności państwa jest posiadanie własnej waluty. W lutym 1919 r. zapowiedziano wprowadzenie złotego jako oficjalnej waluty obowiązującej na terenie Polski. Nazwa „złoty” w sensie jednostki obrachunkowej pojawiła się jeszcze w końcu XV wieku, a potem trwała i była używana nawet w czasach zaborów. Złoty towarzyszy nam od stu lat i mimo prób obniżenia jego rangi w okresie okupacji niemieckiej czy sowieckiej oraz dewaluacji w czasach komunistycznych zachował swoją niezależność nierozerwalnie związaną z historią naszego państwa.

Twój e-PIT od 15 lutego 2019 r. elektronicznie na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl

  • Usługa Twój e-PIT w 2019 r. będzie dostępna dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Od przyszłego roku usługa obejmie też PIT-36, PIT-36L i PIT-28.
  • Rozliczenia roczne za 2018 r. w usłudze Twój e-PIT zostaną automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową.
  • Będzie je można sprawdzić już od 15 lutego 2019 r. wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl.

Budżet 2019 – gwarancja zrównoważonego rozwoju

  • Sejm przyjął ustawę budżetową na rok 2019.
  • Budżet na 2019 r. pozwala na realizację polityki społecznej, rozwojowej i inwestycyjnej rządu zgodnie ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
  • Dochody budżetu państwa w 2019 r. mają wynieść 387,7 mld zł, z czego blisko 179,6 mld zł z VAT, 34,8 mld zł z CIT oraz 64,3 mld zł z PIT. Wydatki budżetu państwa wyniosą 416,2 mld zł.
  • Zaplanowany w 2019 r. deficyt (28,5 mld zł) jest stabilny a jednocześnie – tak jak w poprzednich latach – niższy niż rok wcześniej i zgodny ze wszystkimi regułami unijnymi.

Nowe terminy i sposób przesyłania informacji o dochodach do US

  • Od 2019 r. zmienia się sposób przesyłania informacji o uzyskanych w poprzednim roku dochodach.
  • PIT-8C, PIT-11, PIT-11A, PIT-40A oraz PIT-R za 2018 r. przekazywane są do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie do 31 stycznia 2019 r.
  • Termin na przesłanie informacji podatnikowi nie zmienia się i jest to nadal koniec lutego.

Moneta NBP z wizerunkiem Mikołaja Kopernika nagrodzona w konkursie „Moneta Roku 2018”

Moneta kolekcjonerska Mikołaj Kopernik z serii „Wielcy polscy ekonomiści ” zdobyła główną nagrodę w kategorii Moneta klasyczna w międzynarodowym konkursie „Coin Constellation – 2018”.

Smart wypłata w bankomacie

Informujemy, że do Państwa dyspozycji oddajemy nową opcję wypłat z bankomatów sm@rt wypłatę. Opcja pozwala na wypłatę gotówki w bankomacie przy pomocy wygenerowanego kodu (z określonym czasem realizacji) bez konieczności użycia karty

Zamknij x
W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, dzięki czemu dostosowuje się ona do Państwa indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce cookies.